Egy egész digitális állatkertje van már a Google-nek, a mobilján ön is megnézheti
Nemrég ötven új állattal bővítette keresője egyik izgalmas funkcióját a Google.
Nemrég ötven új állattal bővítette keresője egyik izgalmas funkcióját a Google.
A Google a képkeresőjét is gyakran bővíti új funkciókkal. Egy nemrég bevezetett fejlesztés kifejezetten hasznos.
A Google kereső a kiterjesztett valóság segítségével 3D-s objektumokat is képes megjeleníteni. Ez mostantól A mandalori egyik főszereplőjére is igaz.
A Google egy új módszerrel igyekszik segíteni a vállalkozások vezetőit, alkalmazottait: személyre szabott névjegykártyákat lehet készíteni, amelyek a keresőben is felbukkanhatnak. A fejlesztést elsőként Indiában kapcsolták be, az ottani tapasztalatok alapján terjeszthetik majd ki globálisan.
Ezúttal egy olyan fejlesztést hajtott végre a Google, amellyel a keresőben több és látványosabb információ szerezhető a sok millió éve kihalt dinoszauruszokról – akár úgy is, hogy előttünk állnak.
Néhány hónap múlva új mutatók alapján rangsorolja majd a keresési eredményeknél megjelenő oldalakat a Google.
A Google keresője most is sok mindent képes megtalálni, de az összetett kifejezések, netán mondatok értelmezése sokszor még gondot okoz neki. Illetve már nem, a cég ugyanis javított a működésen.
A Google sok országban igen fontos szerepet játszik a betegségek otthoni "diagnosztizálásában". Egy amerikai kutatásból kiderül, hogy a páciensek többsége hosszú időn át saját maga próbálja meg felállítani a kórképet, majd amikor végre eljut az orvoshoz, erről büszkén be is számol neki.
Házon belül is egyre hangosabban tiltakoznak a Dragonfly projekt miatt, amely a Google Kínának épülő, cenzúrázott keresője. Az alkalmazottak annyira nem szívlelik a fejlesztést, hogy több ország városában is tüntettek miatta.
Ha az internetes keresés kerül szóba, a legtöbben már vágják is rá a Google nevét – érthetően.